FENOMEN Aleksander Doba – podróżnicze piwo z Bieszczad

"FENOMEN" to najnowsze piwo Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. Od 2016 roku bieszczadzki mikrobrowar będzie dedykował piwo FENOMEN jednej wyjątkowej istocie, a warzone ono będzie tylko raz do roku.
Ursa Przemytnik – premiera piwa

Zapraszamy na premierę naszego najnowszego piwa Ursa Przemytnik, która odbędzie się 26 lutego (piątek) o godzinie 19:00 w Ursa Maior Concept Store & Pub na Placu Wolnica 10 w Krakowie.


Ursa Maior daje pracę

Ursa Maior daje pracę nie tylko w Bieszczadach, ale i Krakowie :-) Zapraszamy chętnych do przesyłania ofert na stanowisko managera Ursa Maior Concept Store & Pub w Krakowie.

Firmowa impreza wigilijna przy prawdziwym piwie z Bieszczad?

Oczywiście – mamy świetną salę Wielkiej Niedźwiedzicy na 20-30 osób, możecie zorganizować swoje potrawy, a my zapewnimy doskonałe piwo. Doskonałe ceny i faktury. Kontakt: .

Krakowska premiera URSA NO GURU
– pierwszego w Polsce piwa w stylu Belgian Imperial Stout


W najbliższą sobotę, 28 listopada 2015 o godz. 19:00 w krakowskim pubie Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior odbędzie się premiera najnowszego piwa – URSA NO GURU. To pierwsza w Polsce próba uwarzenia piwa w stylu Belgian Imperial Stout, bardzo treściwego i mocnego trunku według autorskiej receptury, która została oparta na wielu rodzajach słodu i chmielu.

Wedle Agnieszki Łopaty, która samodzielnie warzy piwo w bieszczadzkim browarze, próba powiodła się wyśmienicie. W piwie, wyłącznie dzięki pracy drożdży, użytych słodów i chmielów uzyskano wyjątkowo złożony smak i aromat: podbudowa o smaku ciemnej czekolady została wypełniona karmelowo-koniakową spoiną oraz aromatami suszonych owoców – rodzynek, śliwek i gruszek. Posiadacze bardziej wyczulonych nosów rozpoznają nutki wanilii a całość wieńczy przyprawowa goryczka pochodzącą od belgijskich szczepów drożdży.

Piwo będzie promowane pod hasłem: #NOGURU – moc jest w Tobie!

Zobacz więcej...


Niepodległa Republika Ursa Maior – proklamacja 11 listopada!

Szukamy bieszczadzkich patriotów w Krakowie! Uważacie, że to co robimy jest fajne i warte rozwijania? Jeśli tak to oto co jest do zrobienia:

 1. Przyjdźcie do nas na piwo 11 listopada.
 2. Na małej karteczce napiszcie dlaczego powinnismy dalej robić to co robimy dopiszcie swoje imię i nazwisko albo nick z Facebooka.
 3. Wrzućcie karteczkę do specjalnej butli.

12 listopada otworzymy butlę i wydamy werdykt: 3 autorów najciekawszych wypowiedzi otrzymają w prezencie 3 dowolnie wybrane piwa do realizacji w dowolnym momencie – od 12 listopada.


Spotkania podróżnicze w Ursa Maior Kraków

Gratka dla wszystkich miłośników podróżowania.

9 listopada rozpoczynamy cykl spotkań podróżniczych. Pierwsze spotkanie poprowadzi Michalina Stasiak, studentka III roku Rosjoznawstwa na UJ, podróżniczka, która 9 miesięcy spędziła w Rosji jako wolontariuszka EVS, odbywając w tym czasie wiele podróży, w tym do trzech republik wchodzących w skład Federacji Rosyjskiej tj. Czeczenii, Inguszetii i Dagestanu. Jeżeli chcecie poznać historię i kulturę tych regionów musicie być u nas!
Najświeższe informacje w naszym krakowskim newsletterze. Zapisz się!
Newsletter Ursa Kraków


Klienci o nas

 • Artur Brzeziński: Bardzo fajne miejsce. W obecnej chwili jest to najlepsze miejsce na Kazimierzu gdzie można w spokoju napić się craftowego piwa z Bieszczad. Wielki plus za brak TV które w pubach jest powszechne i psuje atmosferę miejsca. / Facebook
 • Łukasz Wojtusik: Renegat - toż to jest najlepsze ciemne jakiem pił. Wracać do niego będę, oj tak. / Facebook
 • Quba Przezdziecki: Bardzo fajne miejsce. Piwo oczywiści doskonałe, można się spierać co do smaku, które lepsze, ale jakościowo - świetne. Ciekawy wystrój, fajny pomysł na meble. W moim odczuciu, niższe sale mogły by być bardziej "przytulne" ale mają swój klimat. Zdecydowanie warto odwiedzić. / Facebook
 • Sebastian Pasternak: Nareszcie! Bieszczady w Krakowie. Pysznie po całości!! :) / Facebook
 • Aleksander Konopek: Kto nie był, to tak jakby nie był Krakowie :-) / Facebook
 • Justyna Guła: Super miejsce! I kochają berneńczyki ;) / Facebook
 • Lukasz Cieplinski: Mega! Ratują Kraków! / Facebook
 • Marcin Czornyj Kałuża: Zasadniczo jestem winiarzem, ale leją tu pokale świetnego, aromatycznego i bogatego w smaki piwa, więc na pewno nie raz jeszcze się skuszę! / Facebook
 • Karolina Bruzda: Piwo smaczy! / Facebook
 • Elżbieta Anna Müller: Przepyszne piwo, fajne meble, miła atmosfera :D / Facebook