Mecenat Ursa Maior

Twórz historię razem z nami! Masz niepowtarzalną okazję uczestniczenia w budowie Centrum Ursa Maior w Bieszczadach! To unikalne i innowacyjne przedsięwzięcie tworzone przez zapaleńców.


Tylko do 31 marca 2013 możesz stać się MECENASEM URSA MAIOR!


Uwaga! W związku z zakończeniem budowy Centrum Ursa Maior nie oferujemy już kart mecenasa aż do odwołania albo realizacji innego pomysłu!Po raz pierwszy – w Bieszczadach - możemy wspólnie zbudować super ciekawy i wielofunkcyjny obiekt. Będzie znajdować się w pierwszej piątce "must see" w Bieszczadach, będzie miejscem koncertów – w Ursa Maior Hall, twórczych spotkań, miejscem sprzedaży wyrobów regionalnych i pobudzania lokalnej ekonomii. I wreszcie – pierwszą w południowej Polsce wytwórnią piw rzemieślniczych z prawdziwego zdarzenia!


Wszystkie pieniądze ze sprzedaży kart zostaną wydane wyłącznie i w 100 procentach na budowę Centrum! Na beton, pustaki, cegły, stal i wyposażenie.


Zrobiliśmy już sporo – kupiliśmy doskonale posadowioną działkę, uzbroiliśmy ją, uzyskaliśmy kredyt i parę setek innych rzeczy (kto budował – ten wie) i rozpoczęliśmy budowę! Ale teraz potrzebujemy Waszej wiary w przyszłość i zaufania!U nas zdobycie tytułu Mecenasa URSA MAIOR kosztuje jedynie 50, 100 lub 200 złotych (lub więcej – w zależności od hojności i możliwości Mecenasa) i trwa jedynie kilka minut!


Karta o wartości 50 zł to:


 1. 5% zniżki na zakupy w internetowym sklepie Centrum Ursa Maior. Sklep będzie sprzedawał wyroby regionalne, piwo Ursa Maior, gadżety Ursa Maior, bilety na koncerty i inne imprezy organizowane przez Ursa Maior i odbywające się w Centrum Ursa Maior.

 2. Ponadczasowa obecność w prestiżowym gronie fundatorów i mecenasów Ursa Maior. Wyślij nam swoje zdjęcie a znajdzie się ono na zbiorowym portrecie fundatorów i mecenasów Ursa Maior. Portret zawiśnie w honorowym miejscu w Centrum Ursa Maior.

 3. Podziw i uznanie przyszłych pokoleń. Twoje nazwisko zachowamy dla potomnych i przybyszów z innych wymiarów. Karteczki z nazwiskami mecenasów Ursa Maior odkrywać będą archeolodzy za 1000, a może i więcej lat! Zabetonujemy je lub zaszpachlujemy, zakopiemy lub zatynkujemy!


Karta o wartości 100 zł to:


 1. 5% zniżki na zakupy w internetowym sklepie Centrum Ursa Maior. Sklep będzie sprzedawał wyroby regionalne, piwo Ursa Maior, gadżety Ursa Maior, bilety na koncerty i inne imprezy organizowane przez Ursa Maior i odbywające się w Centrum Ursa Maior.

 2. Ponadczasowa obecność w prestiżowym gronie fundatorów i mecenasów Ursa Maior. Wyślij nam swoje zdjęcie a znajdzie się ono na zbiorowym portrecie fundatorów i mecenasów Ursa Maior. Portret zawiśnie w honorowym miejscu w Centrum Ursa Maior.

 3. Podziw i uznanie przyszłych pokoleń. Twoje nazwisko zachowamy dla potomnych i przybyszów z innych wymiarów. Karteczki z nazwiskami mecenasów Ursa Maior odkrywać będą archeolodzy za 1000, a może i więcej lat! Zabetonujemy je lub zaszpachlujemy, zakopiemy lub zatynkujemy!

 4. Podziw i uznanie świata doczesnego i przyszłych pokoleń! Tabliczka z Twoim nazwiskiem zawiśnie na Ścianie Zasłużonych Centrum Ursa Maior!


Karta o wartości 200 zł to:


 1. 7% zniżki na zakupy w internetowym sklepie Centrum Ursa Maior. Sklep będzie sprzedawał wyroby regionalne, piwo Ursa Maior, gadżety Ursa Maior, bilety na koncerty i inne imprezy organizowane przez Ursa Maior i odbywające się w Centrum Ursa Maior.

 2. Ponadczasowa obecność w prestiżowym gronie fundatorów i mecenasów Ursa Maior. Wyślij nam swoje zdjęcie, a znajdzie się ono na zbiorowym portrecie fundatorów i mecenasów Ursa Maior. Portret zawiśnie w honorowym miejscu w Centrum Ursa Maior.

 3. Podziw i uznanie przyszłych pokoleń! Twoje nazwisko zachowamy dla potomnych i przybyszów z innych wymiarów. Karteczki z nazwiskami mecenasów Ursa Maior odkrywać będą archeolodzy za 1000, a może i więcej lat! Zabetonujemy je lub zaszpachlujemy, zakopiemy lub zatynkujemy!

 4. Podziw i uznanie świata doczesnego i przyszłych pokoleń! Tabliczka z Twoim nazwiskiem zawiśnie na Ścianie Zasłużonych!

 5. Podziw i uznanie świata doczesnego i przyszłych pokoleń a do tego coś dla środowiska naturalnego! Posadzimy dla Ciebie drzewo przy Centrum Ursa Maior i oznaczymy je Twoim nazwiskiem! Niech rośnie, daje duuuużo cienia w upalne dni i zużywa dwutlenek węgla :)


Zobacz relację z zabetonowania pierwszych Mecenasów!


A może chcesz zostać MECENASEM GENERALNYM lub kupić kartę o ulubionym numerze? Napisz do nas na .


Nie masz pomysłu na prezent?

Karta Mecenasa to idealny prezent! Zaskakujący i pomysłowy, niebanalny i uniwersalny! Dla chłopaka i dziewczyny, męża i żony, partnera i partnerki, babci i dziadzka, syna i córki, kolegi i koleżanki, przyjaciela i przyjaciółki, szefa i szefowej.

Pani mecenas... panie mecenasie....zbudujmy razem centrum ursa maior!

Zamów kartę mecenasa już teraz!

Masz pytania? Napisz do nas: .


Zaproszenie od Agi dla wszystkich nowych mecenasów

Przeczytaj regulamin karty mecenasa Ursa Maior.


Uwaga! W związku z zakończeniem budowy Centrum Ursa Maior nie oferujemy już kart mecenasa aż do odwołania albo realizacji innego pomysłu!

Aktualności

7.10.2014

WATAHA – unikalne piwo z mikrobrowaru Ursa Maior
"WATAHA" to nazwa najnowszego piwa Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, które zostało zainspirowane Bieszczadami, wilkami i najnowszym serialem produkcji HBO.


15.10.2014

Harcerze w Bieszczadach
Serdecznie zapraszamy na bieszczadzką promocję książki Małgorzaty Jarosińskiej "Operacja Bieszczady '40. Harcerze w Bieszczadach".


17.09.2014

Dron w Ursa Maior
Po raz pierwszy można wlecieć do Ursa Maior, dzięki dronowi i jego pilotowi Grzegorzowi Klimczakowi! Wielkie dzięki! Nie wiedzieliśmy, że u nas jest tak ładnie :-)


31.08.2014

"Deep love" rusza w światłoczułą podróż do Ursa Maior
We wrześniu Polska Światłoczuła znowu rusza w trasę. Tym razem odwiedzi Ursa Maior w Uhercach Mineralnych z filmem Jana P. Matuszyńskiego "Deep love".


17.08.2014

Koncert jazzowy Piotr Lemańczyk Quartet – North
Zapraszamy do Ursa Maior w czwartek 21 sierpnia 2014 na koncert zespołu jazzowego PIOTR LEMAŃCZYK QUARTET – NORTH. Będzie można u nas nabyć najnowszą płytę Piotra Lemańczyka.


7.08.2014

Żar nad Wetliną
Piwem Żar nad Wetliną świętujemy z Wami pierwszą rocznicę rozpoczęcia warzenia piwa w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa!


25.07.2014

XV Rajd Pojazdów Zabytkowych w Ursa Maior
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XV Rajdu Pojazdów Zabytkowych, które 24 lipca 2014 r. zawitały do Centrum Ursa Maior. Niektórzy byli tak spragnieni, że wjechali do Browaru Wielkiej Niedźwiedzicy.


15.07.2014

Spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem
Zapraszamy do Centrum Ursa Maior na spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem – dziennikarzem, reportażystą, fotografem, organizatorem wypraw i ekspedycji, aktywistą.


10.07.2014

POSMAKUJ Dzikiej Kuchni z URSĄ!
Już w najbliższy poniedziałek, 14 lipca 2014 r., w Centrum Ursa Maior w Uhercach Mineralnych, odbędzie się fantastyczna impreza "POSMAKUJ Dzikiej Kuchni z URSĄ".


16.06.2014

Ursa Maior otwiera Dom Aukcyjny w sercu Bieszczadów
Ursa Maior – Dom Wielkiej Niedźwiedzicy rusza z wyjątkowym przedsięwzięciem. 19 czerwca 2014 rozpocznie działalność Dom Aukcyjny.


31.05.2014

Legendarny Bieg Rzeźnika z własnym piwem
"Ursa Rzeźnik" to nazwa piwa, która powstaje z myślą o uczestnikach legendarnego ultramaratonu "Bieg Rzeźnika".


19.05.2014

Wielkie Orzeźwienie z samego serca Bieszczadów czyli ROSA Z KREMENAROSA
Nasze najnowsze, dwunaste już dzieło, to URSA ROSA Z KREMENAROSA – piwo pszeniczne w stylu American wheat.


29.04.2014

Bieszczadnik wraca do gry
Po ponad rocznej przerwie "Bieszczadnik" powraca w nowej szacie graficznej i z nowymi pomysłami.


28.04.2014

Wirtualny spacer po Esencji Karpat
Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszym sklepie.


14.04.2014

Dlaczego chcesz pracować właśnie w Ursa Maior?
Nieustająco szukamy sensownych ludzi, więc jeśli czujesz że możesz się przydać – przeczytaj ten wpis.


8.04.2014

Słoneczna strona Ursa Maior
Wizyta zarejestrowana przez ekipę Media Profit w ramach serii Eko-Polska.


25.03.2014

Zbliża się koniec świata... nudnych biegów i nudnych piw!
Nadciąga Runmageddon i Ursa Maior! Chyba po raz pierwszy w historii świata, zawodnikom kończącym bieg będzie podawane piwo rzemieślnicze – z Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior.


12.03.2014

Kosmiczny porządek z Ursa Eskulap
Co przywraca kosmiczny porządek, czyli stout z Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa!


11.03.2014

Bieszczadzka Wytwórnia Piwa na BlogerChef
Piwa Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa na III półfinale BlogerChef w Dworze Kombornia – już w najbliższy weekend, 14-16 marca!


24.02.2014

Impreza 4P, czyli Party, Pączki i Premierowe Piwo w Tłusty Czwartek
Ursa Maior ogłasza koniec zimy! Zapraszamy na imprezę 4P, czyli Party, Pączki i Premierowe Piwo w Tłusty Czwartek!


24.02.2014

Ursa Renegat – jubileuszowe dziesiąte piwo
Żegnamy zimę i witamy wiosnę naszym jubileuszowym (10!) piwem – Ursa Renegat.


11.02.2014

Premiera filmu "Wilcze Góry" po polsku
Zapraszamy na premierowy pokaz filmu "Wilcze Góry" w polskiej wersji językowej w Ursa Maior Hall w Bieszczadach.


8.02.2014

Woda używana do warzenia piw Ursa
Pragniemy zapewnić naszych odbiorców, że bardzo poważnie potraktowaliśmy sygnały o specyficznym aromacie w piwach Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa.


18.01.2014

Prapremiera filmu o Bieszczadach ''Wilcze Góry'' w Ursa Maior
Już wkrótce i tylko w Bieszczadach: prapremiera długo oczekiwanego filmu dokumentalnego o karpackiej przyrodzie – "Wilcze Góry".


10.01.2014

Śnieg na Beniowej pada w Sanoku!
Bieszczadzka Wytwórnia Piwa rozpoczyna sprzedaż w Intermarche w Sanoku!


22.12.2013

Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior debiutuje w Koszalinie!
26 grudnia 2013 o godzinie 19:00 rozpocznie się dwutygodniowy festiwal piwa w stylu ALE Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa w Pubie z Innej Beczki w Koszalinie!!!


15.12.2013

Prapremiera książki i pokaz multimedialny zdjęć o Bieszczadach
Przygotowaliśmy dla Was prapremierę książki Stanisława Krycińskiego "Bieszczady. Gdzie diabły, hucuły, ukraińce" oraz pokaz multimedialny wspaniałych zdjęć Grzegorza Leśniewskiego znanych z albumu "Bieszczady".


9.12.2013

Koncert Biskupski Nadolny Olszewski TRIO
Zapraszamy 14 grudnia na totalnie jazzowy, przedświąteczny koncert w wykonaniu światowej klasy muzyków!


19.11.2013

Koncerty inaugurujące Ursa Maior Hall
7 i 8 grudnia 2013 – koncerty inaugurujące Ursa Maior Hall z widokiem na Bieszczadzką Wytwórnię Piwa!


17.11.2013

kURSAtor – pojazd chłodnia
kURSAtor rozpoczyna służbę rozwożąc nasze produkty po regionie Bieszczadów i okolicy.


8.11.2013

Piwo Ursa Dobra Karma
Piąte piwo Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior to piwo pszeniczne w stylu dunkelwelzen - Ursa Dobra Karma.


25.10.2013

Piwo Ursa Megaloman
Przedstawiamy czwarte piwo Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. Oto piwo w stylu American India Pale Ale - Ursa Megaloman.


10.10.2013

Piwo Ursa Deszcz w Cisnej
Z ogromną przyjemnością przedstawiamy kolejne piwo, w stylu brązowe wędzone ale!


8.10.2013

Piwo Ursa Royzbawiony
Zapraszamy na krótką historię tworzenia piwa Ursa Royzbawiony.


6.10.2013

Ursa Maior to nie tylko piwo
O naszym wyśmienitym piwie ostatnio bardzo głośnio, ale Ursa to także inne projekty. Zapraszamy na małą prezentację.


30.09.2013

Piwo Ursa z Połoniny
Zapraszamy na krótką historię tworzenia piwa Ursa z Połoniny.


26.09.2013

Browar od środka
W Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior praca wre.


13.09.2013

Do czego nalejemy piwo Ursa?
Przedstawiamy firmową szklankę Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa.


10.09.2013

Gdzie zamkniemy piwo Ursa?
Przedstawiamy kapsel, pod którym zamkniemy piwo Ursa.


26.05.2013

Wielka Niedźwiedzica poszukuje fajnych pracowników!
Centrum Ursa Maior już niedługo rozpocznie działalność. W każdym przedsięwzięciu kluczem do sukcesu są ludzie, dlatego już teraz zaczynamy rozglądać się za odpowiednimi kandydatami.


26.05.2013

Brak wiadomości to dobra wiadomość
Przydługa przerwa w wiadomościach z placu zabaw Centrum Ursa Maior oznacza jedno. Że jesteśmy strasznie zajęci. Wewnątrz budynku pełną parą idą roboty instalacyjne i wykończeniowe.


1.05.2013

Rauchbock Agi –
Grand Special Biela Vrana 2013 uwarzony!

Gratka to dla mnie nie byle jaka uwarzyć jednorazowo 500 litrów piwa. Taką możliwość otrzymałam w nagrodę za zwycięstwo w II Międzynarodowym Konkursie Piw Domowych Biela Vrana 2013.


28.03.2013

Trzy piwa i cztery wege-smakołyki
Już dawno opadł kurz po pierwszej, drugiej i trzeciej, Agi i Tomka bitwie na smaki. Dania przygotowywane są zawsze do konkretnego piwa, tak aby piwo i jedzenie dobrze do siebie pasowały.


19.03.2013

Co ma wspólnego śnieg i rurociąg?
Budynek jest już gotowy na przyjęcie instalatorów. Własnie rozpoczął się montaż instalacji wodnych.


5.03.2013

Słońce grzeje, lód topnieje...
Wraz z wiosną Wielka Niedźwiedzica nabiera kształtów! Dach już prawie gotowy. Ruszył montaż okien.


20.02.2013

Uhu ha, zima Niedźwiedzicy sprzyja!
W Domu Wielkiej Niedźwiedzicy praca wre! Dach już dostaje piękną nieprzemakalną kurteczkę i okularki w formie okien dachowych. Mega Okno jest już rozszalowane i w pełnej okazałości. Będzie można przez nie podglądać piwowara i pracowników.
Newsletter       
  Instagram