Co jest największą wartością Bieszczad?

Foto: materiały WWF
Foto: materiały WWF

Największą wartością Bieszczad nie są Wielkie Zaplanowane Ośrodki Sportowe, które tu Nigdy Nie Powstaną. Nie są też powycinane drzewa na TIRach opuszczające Bieszczady z hukiem. Nie są to też Wielkie Wyciągi Narciarskie, bo niebawem nie będzie śniegu.

Największą wartością Bieszczad jest dzika przyroda. To również wilki i inne drapieżniki, które gwarantują że wszystko działa jak należy.

Dlatego z przyjemnością gościmy wystawę zdjęć tych pięknych zwierząt. Przybywajcie do browaru na wernisaż i prelekcje specjalistów oraz film o psach pasterskich. Będzie też piwo i lekka wegetariańska wyżerka w duchu zerowaste!

Zatem oficjalnie: Fundacja WWF Polska i Bieszczadzka Wytwórnia Piwa “Ursa Maior” zapraszają na wernisaż wystawy „Nasz sąsiad Wilk, pożyteczny, pracowity, niepoznany”. Wernisaż otwiera wystawę, która potrwa od 15.09 do 15.10.

Foto: materiały WWF

Czy z wilkiem można żyć w zgodzie? Traktować go jak sąsiada, z którym nie mamy konfliktu? Chcielibyśmy odpowiedzieć na te pytania, jednocześnie pokazując jak piękny to jest drapieżnik. Dlatego zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy zdjęć o wilkach, połączony z projekcją filmu o pasterzach z Bieszczad. Wernisaż będzie także konferencją prasową, podczas której specjaliści z dziedziny ochrony wilka w Polsce odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Poniżej agenda wydarzenia, wraz z miejscem.

AGENDA WERNISAŻU

14:20 – Rozpoczęcie i przywitanie. Krótkie wprowadzenie przez prowadzącego (po co tu jesteśmy, co to za wystawa, kim są zaproszeni goście)

14:35 – Połączenie via Skype ze Świnoujściem z Krzysztofem Chomiczem, autorem zdjęć. Opowie nam o swoim doświadczeniu w fotografowaniu wilków

14:50 – Krótki wykład o tym czy i jak można żyć w zgodzie z dużym drapieżnikiem jakim jest wilk (Piotr Chmielewski, WWF Polska)

15:05 – Metody ograniczania szkód powodowanych przez wilki i cenne doświadczenia projektów (dr Wojciech Śmietana)

15:20 – Premiera filmu o pasterzach (produkcja WWF)

15:35 – Pytania i dyskusja, podziękowania, degustacja lokalnych produktów

Miejsce: Browar Ursa Maior, Uherce Mineralne 122