Nasza współpraca zaczęła się od skrzynki piwa 🙂 Wysłaliśmy ją z browaru do Lecznicy Ada w uznaniu za uratowanie wilka. Taki gest. No i od słowa do słowa okazało się, że Radek Fedaczyński, szef lecznicy wpadł na pomysł założenia absolutnie unikalnego Pogotowia Dla Niedźwiedzi. Dla jego wsparcia przygotowaliśmy specjalne piwo Drapieżnik, które nieco przewrotnie na etykiecie ma malutkiego niedźwiadka. Podkreśla to konieczność troszczenia się o wszystkie zwierzęta, w tym dzikie. Zbieraliśmy złotówkę z każdej sprzedanej butelki Drapieżnika aż pojawiła się konkretna suma – mówi Dr Andrzej Czech, szef Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior.

W międzyczasie przekonaliśmy się, że ludzie z Ady potrafią zdziałać cuda: przyprawili kosmiczne nogi psu złapanemu w sidła i rozsławili go na całym świecie. Uczą latać bociany, robią operacje jeżom i innym drobnym zwierzętom, radzą sobie z niedźwiedziem we wnykach. To do nich trafiają beznadziejne przypadki, by po dwóch tygodniach spacerować z uśmiechem na pysku.

O tych i innych niesamowitych przygodach opowiada nasz najnowszy film – Pogotowie dla Niedźwiedzi – 3. odcinek Podróży z Wielką Niedźwiedzicą.

Wszystkie dotychczasowe i kolejne odcinki na bieszczadystory.pl. Ci, którzy zapiszą się na nasz newsletter zawsze dostaną pierwsi nowy odcinek na swoją skrzynkę!

Producent: Ursa Maior, Andrzej Czech, Agnieszka Łopata ursamaior.pl
Producent wykonawczy: burbanfilm.pl
Koproducent: Pracownia Lutnicza – Jerzy Burban lutnikburban.pl