W Bieszczadach wraz ze znikającym śniegiem pojawił się wyczekiwany przez wielu Przemytnik! Silniejszy niż poprzedni i jako pierwszy w historii oznakowany logiem energii ze słońca.

To mocne, a jednocześnie wysublimowane piwo w stylu English Barleywine o zdecydowanym słodowo-chmielowym aromacie i smaku. Dzięki eleganckiej kompozycji słodów oraz brytyjskich odmian chmielu, odnajdziesz w nim nuty suszonych owoców – jabłek, gruszek i pomarańczy pomieszane z aromatami toffi, biszkoptu i melasy. Półwytrawny finisz z lekką, ziołowo-żywiczną goryczką sprawia, że piwo jest fantastycznie ułożone i świetnie pijalne, a do tego przyjemnie rozgrzewające. Leżakował 9 miesięcy i będzie nadawać się do długiego przechowywania, a z czasem nabierze jeszcze ciekawszych smaków i aromatów.

To jedno z naszych piw “filmowych”. Pierwsze wydanie Przemytnika zbiegło się z premierą thrillera “Na Granicy”, nakręconego w całości w Bieszczadach. W filmie zagrali m.in. Marcin Dorociński, Andrzej Chyra i Andrzej Grabowski, a autorem zdjęć był dwukrotnie nominowany do Oscara Łukasz Żal (za Idę i Zimną Wojnę). Współpraca między Ursa Maior, a twórcami filmu rozpoczęła się już na etapie realizacji zdjęć w Bieszczadach.

Przemytnika warto też sączyć podczas zbliżającej się (15 marca) premiery “Przemytnika” Clinta Eastwooda. Zapowiada się rewelacyjnie 🙂

Ekstrakt 21% wag., alkohol 8,8% obj.

Piwo jest już dostępne w browarze w Uhercach Mineralnych i przez sklep.ursamaior.pl.

#bieszczady #ursamaior