“ZACZAROWANY SAD” – cydr z kilkudziesięciu odmian i dzikich jabłek!

Wyobraźcie sobie jabłonie w górach. Smagane zimowymi wiatrami, pieszczone wiosennym słońcem, dojrzewające w skwarze letnich dni. Gdyby mogły mówić pewnie opowiedziałyby zadziwiające historie. Jak przystało na indywidualistów rodzą niezwykle różnorodne owoce: małe, duże, słodkie, cierpkie, we wszystkich odcieniach barw i kształtów. Nigdy nie zaznały nawozów ani pestycydów. To z nich w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior powstał absolutnie wyjątkowy bieszczadzki cydr “Zaczarowany Sad”. Pierwszy od stuleci.

Foto: Jacek Łopian

Do produkcji pierwszego cydru z Bieszczad, wybieraliśmy całe jabłka – ze skórką i gniazdami nasiennymi – które dojrzały na drzewach, w nasłonecznionych miejscach. Dzięki temu mają mnóstwo cennych związków, między innymi polifenoli. Odpowiadają one za gorzkawy posmak jabłek i bardziej nasyconą barwę, są też prekursorami niesamowitych aromatów.

Dzięki innowacyjnej technologii druku jabłka na każdej butelce cydru mają różne kolory i odcienie. W ten sposób podkreślamy fantastyczną różnorodność owoców wielu różnych odmian i dzikich jabłek, która wpłynęła na niezwykle głęboki smak i aromat.

Foto: Jacek Łopian

Do produkcji pierwszego cydru z Bieszczad wykorzystaliśmy wyłącznie sok świeżo wyciśnięty z jabłek oraz specjalny szczep drożdży piwowarskich. Efektem długiego leżakowania jest zdecydowana wytrawność, delikatne musowanie oraz wyjątkowy smak i aromat. Cydr jest niepasteryzowany, niefiltrowany, nieutrwalany i niedosładzany, lekko nasycony naturalnym CO2 pochodzącym z pracy drożdży, co stanowi dodatkowy walor.

Foto: Jacek Łopian

Cydr “Zaczarowany Sad” będzie świetnie pasował do lekkich surówek, makaronów z kremowym sosem, risotta, łagodnego curry, placków ziemniaczanych, serów typu brie i camembert oraz kozich. Jest doskonały w połączeniu ze słodką szarlotką, naleśnikami lub goframi z owocami i bitą śmietaną.

Z powodu ograniczonej, a wręcz butikowej produkcji, cydr jest dostępny wyłącznie w browarze w Uhercach Mineralnych lub przez sklep.ursamaior.pl.

Zawartość alkoholu 4,4% obj. butelki 500 ml.

Foto: Jacek Łopian

__________
Zdjęcia: Jacek Łopian Jack Lappa and a camera