30 lipca 2019 we współpracy z WWF Polska uroczyście otwieramy wystawę “Tajemnice Turnickich Lasów“. Składają się na nią 42 wielkoformatowe zdjęcia wysokiej rozdzielczości wykonane przez czołowych polskich fotografów przyrody działających w regionie Pogórza Przemyskiego i Bieszczad. Wystawa ma na celu pokazanie unikalnego dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego regionu i odkryć przed odwiedzającymi niezwykły potencjał turystyczno-krajoznawczy Pogórza Przemyskiego.

Bieszczady stały się dla pokoleń Polek i Polaków symbolem dzikości i niezależnej turystyki. Uważamy, że w Pogórzu Przemyskim drzemie podobny potencjał.

Fot. Adam Ławnik
Fot. Katarzyna Gubrynowicz
Fot. Grzegorz Leśniewski
Fot. Zenon Wojtas

Fotografie będą zainstalowane na specjalnych stelażach w dzikim otoczeniu budynku Ursa Maior. Wystawa będzie czynna w godzinach pracy Ursa Maior do końca października 2019. Wstęp bezpłatny.

Uroczyste otwarcie rozpocznie się o godz 17:40 dnia 30 lipca 2019. Przewidziany jest koncert Orkiestry św. Mikołaja, prelekcja Stanisława Krycińskiego oraz lekki poczęstunek wegetariański w stylu Zero Waste.

 

Ramowy program:

17:00 Powitanie gości

17:10 Tajemnice doliny Wiaru – opowieść Stanisława Krycińskiego

17:40 Otwarcie i zwiedzanie wystawy, poczęstunek

18:00 Orkiestra św. Mikołaja – koncert

 

Adres:

Uherce Mineralne 122A, 38-623 Uherce Mineralne

 

Obowiązują stroje nieformalne 🙂