Czarne psy zawsze miały przewalone. W wielu mitach, legendach, wierzeniach ludowych albo opowieściach to one były symbolem katastrof, śmierci, tajemnic i innych katastrof. Ten głupi przesąd trwa do dziś i dobrze jest znany pracownikom azyli i schronisk. Syndrom Czarnego Psa oznacza, że psy z ciemniejszą sierścią nie są chętnie adoptowane. Czasami spędzają całe życie w schronisku…

Dlatego postanowiliśmy coś z tym zrobić 🙂 Pretekst okazał się doskonały – na wiosnę przygarnęliśmy z bieszczadzkiego leskiego schroniska Wielkiego Czarnego Psa o imieniu Ron (dla przyjaciół Roniuś). Niezwykle łagodny i przyjazny burzy wszystkie stereotypy. Jego podobiznę wykorzystaliśmy w najnowszym dziele z Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa, piwie w stylu English Porter o nazwie Czarny Pies Dobry Pies. Część dochodu ze sprzedaży CZARNEGO PSA wspiera potrzebujące zwierzęta, nie tylko z Bieszczad. Wydaniem CZARNEGO PSA gorąco popieramy akcję Nie Kupuj – Adoptuj!

URSA CZARNY PIES – DOBRY PIES to piwo o czekoladowo-kawowym aromacie i smaku pochodzącymi od specjalnie dobranej kompozycji słodów. Wyczuwalne są w nim dodatkowo nuty orzechów włoskich i toffi. Goryczka jest bardzo niska, a tekstura niezwykle gładka. W prostych słowach – smakuje jak mleczna czekolada z orzechami popijana dobrą czarną kawą.

Świetnie pasuje do dań z grilla i wędzonych, pieczonych warzyw, burgerów z soczewicy, kanapek na pieczywie razowym, lekkich deserów czekoladowych i kawowych np. sufletów i musów oraz czekolady z orzechami.

CZARNYM PSEM – DOBRYM PSEM delektuj się w temperaturze 12-14°C.
Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, naturalnie nasycone CO2.
Osad na dnie jest cechą naturalną.
Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.
Woda z odwiertu “Ursa 1” w Uhercach Mineralnych, z naturalnie występującymi substancjami mineralnymi.
Piwo uwarzone dzięki energii słońca wykorzystywanej w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior.
Pojemność 500 ml, butelka bezzwrotna.
Należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu (<10°C).

URSA CZARNY PIES – DOBRY PIES
Piwo w stylu English Porter
Ekstrakt 14,6% wag., alkohol 5,2% obj.

Energia ze słońca w browarze Ursa Maior w Bieszczadach