Oto najnowszy, genialny pomysł:
Stwórz z nami mikro-rezerwaty przyrody w Bieszczadach i okolicach!

Razem stworzymy sieć mikro-rezerwatów w Bieszczadach, na Pogórzu Przemyskim i w Beskidzie Niskim, chroniących rzadkie gatunki ptaków i porostów. Oto jak to działa:

  1. Stare lasy to bieszczadzki dom rzadkich gatunków ptaków – orłów, orlików, bocianów czarnych, sóweczek, porostów i innych cennych gatunków. Teraz możesz z nami wesprzeć akcję Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze na rzecz szukania drzew, w których swoje gniazda zakładają ptaki. W nadchodzącym roku chcą doprowadzić do utworzenia kolejnych stref ochrony dla rzadkich gatunków ptaków i porostów. Zgodnie z polskim prawem każda strefa chroni nie tylko drzewo, ale i teren wokół nich od 50 do 200 metrów – w zależności od gatunku. Na jej obszarze nie można wycinać również innych drzew. To genialne rozwiązanie i w ten sposób dzięki Twojej pomocy powstanie prawdziwy mikro-rezerwat.
  2. Do dziś Fundacja doprowadziła do utworzenia 144 takich stref – mikro-rezerwatów w Bieszczadach i okolicach. W nowym roku możemy z Wami doprowadzić do utworzenia kolejnych 30 stref.
  3. A co ma Ursa do tego? Bo Ursa Maior – prawdziwy bieszczadzki browar – to Wielka Niedźwiedzica (łac.) Kochamy stare lasy i zależy nam na wspieraniu fajnych inicjatyw chroniących przyrodę Bieszczad i okolic. W końcu to właśnie dla nich ludzie tu przyjeżdżają i odpoczywają. Dlatego do KAŻDEJ Waszej wpłaty dodamy 20 zł od siebie. Przy wypełnianiu formularza koniecznie podajcie kod “ursabieszczady” w polu “Kod od partnera”. Dzięki temu my automatycznie będziemy wiedzieć ile mamy dopłacić od siebie. Proste!

Dołącz do zbiórki na www.przyrodnicze.org/nie-wycinajcie-orlom-drzew-pomagam