Jak My Robimy Złoto – najnowszy film z Ursa Maior

Chcesz poczuć siłę sprawstwa? W czasach, gdy czujesz się tylko trybikiem w czyjejś maszynie? Chcesz poczuć jak to jest dzierżyć ster we własnych dłoniach? To obejrzyj najnowszy film prosto z Bieszczadzkiej Ursa Maior. O czymś, co działa i służy ludziom oraz przyrodzie.

Jak My Robimy Złoto – to film, prezentujący grupę przyjaciół, którzy bez ogródek pokazują, że się da. Da się prowadzić lokalny biznes w Bieszczadach, który może inspirować cały świat. Da się zarabiać pieniądze wspierając ludzi i przyrodę. Że można mieć poczucie sprawstwa i realnych działań. Że można pomagać artystom rzemieślnikom, scalać lokalną społeczność i jeszcze dobrze się przy tym wszystkim bawić. A to wszystko podczas warzenia doskonałego, rzemieślniczego piwa i karmienia ludzi dobrą strawą.

Ursa Maior (łac. Wielka Niedźwiedzica) to przedsięwzięcie i miejsce bieszczadzkie ze swojej natury, założone przez lokalnych mieszkańców. Nie nawiązuje do siły tradycji i nie opowiada dobrze sprzedających się pradawnych historii. Wskutek wysiedleń rodowitych mieszkańców próby przywracania zwyczajów, obyczajów i tradycji brzmią według nas nieco na siłę. Za to bazuje na tym, czym współczesne Bieszczady są dla nas i ludzi nam podobnych: źródłem inspiracji, ładowania akumulatorów, dzikiej przyrody, nauką radzenia sobie z przeciwnościami i… wolnością – której doświadczamy i którą dzielimy się z Wami.

Jak pisze Mateusz Zmyślony: “Bieszczady to najbardziej “niegrzeczny” region w Polsce. To dzikie góry najdzikszego pogranicza, terytorium wolności i niezależności. Bieszczady zamieszkują niespokojne duchy, artyści, samotnicy, eskapiści z cyfrowych metropolii. Bieszczadnik w głębi duszy jest TOŁHAJEM, górskim czarnym charakterem, twardzielem. Bieszczady to teren alternatywny dla reszty rzeczywistości. To królestwo Matki Natury, w której człowiek jest tylko gościem. Bieszczady są romantyczne, zbuntowane, idealistyczne, ale są też narowiste, charakterne, potrafią oddać.

W Bieszczadach się nie patyczkują. Polski Dziki Zachód jest na wschodzie, południowym wschodzie. To kraina drwali i węglarzy, przemytników i pograniczników, rozbójników, leśnych bandziorów i polujących na nich wojaków. Bieszczady to ostoja wilków i niedźwiedzi, awanturników i niezależnych osobowości. Bieszczady to koniec świata i początek przygody. Najdzikszy rewir tej części Europy i najpiękniejsze miejsce pod słońcem“.

Po to, żeby Bieszczady pozostały najpiękniejsze robimy to co robimy. Nie robimy pieniędzy żeby palić cygara. To co robimy nie polega na gadaniu. To testowanie własnych możliwości, czerpanie z kultury, przyrody, historii i biznesu. To takie podejście do człowieka, które go wzmacnia i rozwija.

Podobnie jest z filmem, który już TERAZ do zobaczenia na www.jakmyrobimyzloto.pl. Z każdych 30 zł z zakupu filmu, 12 złotych przeznaczymy na wsparcie inicjatyw poświęconych ochronie przyrody w Bieszczadach. Reszta pokrywa koszt produkcji filmu. Dzięki działającemu przy browarze Funduszowi Bioróżnorodności Ursa Maior, do tej pory m.in.: wsparliśmy zakładanie mikrorezerwatów przyrody wraz z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze oraz starych lasów w Bieszczadach i planowanym Turnickim Parku Narodowym.

Zobacz pełny film “Jak My Robimy Złoto”