Jak założyć swoją dziką łąkę, pomóc owadom i cieszyć się życiem?

Ten najnowszy zestaw z bieszczadzkiego sklepu internetowego z piwem i innymi dobrociami jest zaopatrzony w pakiet 10 g nasion Kwietnej Murawy dostarczonych przez dr Łukasza Łuczaja. Wystarczy na 5 metrów kwadratowych! Możesz zasiać je w najlepszym miejscu jakie znasz, albo podarować. W składzie jest kilkanaście gatunków, głównie wieloletnich dzikich kwiatów typowych dla suchych skarp i pastwisk, m.in. dziewanna, szałwia okręgowa, dziurawiec. Są uwielbiane przez pszczoły i inne owady, które mają coraz mniej kwiatów wyboru. Zatem załóż swoją dziką łąkę, nie koś, nie stosuj środków chemicznych, pozwól jej zakwitnąć i ciesz się życiem 🙂 Tutaj dowiesz się jak założyć swoją dziką łąkę z nasion, które dostaniesz i jak o nią dbać. Powodzenia!

Oprócz nasion specjalnie zaprojektowane i bezpieczne pudełko mieści 12 butelek. To wszystkie obecnie dostępne piwa Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa oraz jedna butelka wyśmienitego, wytrawnego bieszczadzkiego cydru Ursa Zaczarowany Sad. W skład zestawu wchodzi też jedna butelka pierwszego w Polsce funkcjonalnego piwa Ursa Dzika Łąka Funky, z probiotycznymi bakteriami Lactobacillus.

Ps. Załączona grafika to reprodukcja obrazu stworzonego wspólnie przez dzieci, którymi opiekuje się Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową Koliber oraz uczestników warsztatów plastycznych w Galerii Ursa Maior. Posłużyła jako tło etykiety Ursa Dzika Łąka. Dochód ze sprzedaży tego piwa wspiera potrzebujące dzieci i ich rodziny.