Po co bieszczadzkim niedźwiedziom adwokat i okolicznościowa ulga na przesyłki prosto z Bieszczad

Fot: archiwum Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze

– Oto najnowszy, genialny pomysł: fundujemy niedźwiedziom adwokata!

O co chodzi?

1. Niedźwiedzie w Bieszczadach mają przerąbane. Jest ich raptem 100 w całych Bieszczadach. I do tego wycinają im stare, wielkie drzewa, w których mają albo mogą mieć gawry. Piły wyją, a ciężkie ciągniki ryczą i ryją w pobliżu gawrowisk. To jak burzenie świetnych domów, w których ktoś mieszka albo zamierza się wprowadzić. To jak wjazd koparą do przytulnej sypialni. Stare, wypróchniałe pnie ogromnych żyjących drzew to wspaniałe i megaważne schronienia. Tam małe niedźwiedzie się rodzą oraz odpoczywają. Niestety, obecnie stare drzewa – weterani – mają się źle i znikają błyskawicznie. Na niedźwiedzie nie zwraca się uwagi, plan trzeba wykonać. Najwyższy czas to zmienić i upomnieć się o prawa!

2. Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze od paru dni organizuje Dzikie Pogotowie Prawnicze. Będzie monitorować obszary gawrowania oraz domagać się całorocznego wyłączenia ich z wycinki. Wspólnie z Karoliną Kuszlewicz, słynną adwokatką zwierząt, zadba o to, aby karpackie duże drapieżniki miały wreszcie odpowiednią opiekę prawną.

3. A co ma Ursa do tego? Bo Ursa Maior to Wielka Niedźwiedzica (łac.). Oprócz tego, że kochamy Bieszczady i kochamy dobre rzemieślnicze piwo to kochamy stare lasy. Od lat wspieramy inicjatywy chroniące przyrodę Bieszczad i okolic. Przyrodę, która jest domem i dla nas i dla wielkich drapieżników. W zeszłym roku dzięki podobnej akcji udało się zebrać środki na utworzenie 30 mikrorezerwatów w Puszczy Karpackiej!

I teraz najlepsze: do KAŻDEJ Waszej wpłaty wykonanej od dzisiaj do 21 grudnia 2021 dodamy 20 zł od siebie. Dołącz do zbiórki na www.przyrodnicze.org/dzikiepogotowie.

– Z powyższej okazji wszyscy, którzy złożą zamówienie w sklep.ursamaior.pl otrzymują prezent: każdy zakup o wartości powyżej 300 zł od dzisiaj do 21 grudnia będzie dostarczony na nasz koszt. Przy składaniu zamówienia wystarczy odznaczyć kwadracik “mam kupon rabatowy”, wpisać: adwokat dla niedźwiedzi.