Na Światowy Dzień Mokradeł wyjątkowe piwo z Bieszczad

Staw bobrowy z lotu ptaka

Oto jeden z trzech prawdziwych bieszczadzkich purpuratów. Bóbr znalazł się na etykietach piwa Ursa Purpurat, obok niedźwiedzia i jelenia. Dlaczego? Bo cudem przywrócony polskiej i bieszczadzkiej przyrodzie chroni i gromadzi wodę. W skali kraju to już ponad 100 milionów metrów sześciennych. To więcej i dużo taniej niż rządowe programy retencji.

Dzisiaj taka historia, bo właśnie obchodzimy Światowy Dzień Mokradeł. Bez nich i bez wody, którą chronią nie będzie piwa, ani w ogóle nic. Będzie sucho jak w Mad Maxie.

A załączona grafika to reprodukcja jednej z “dzikon”, obrazów stworzonych na podobieństwo ikon. Autorką tej poruszającej serii malowideł, która była prezentowana w Ursa Maior jest Marta Jamróg z Jasielskiej Pracowni Ikon. Każdy z obrazów przedstawia inną, uniwersalną opowieść, a wszystkie nauczają o potrzebie dobrego traktowania zwierząt i ochronie dzikiego świata. A samo piwo z tą niezwykłą etykietą można nabyć w browarze w Bieszczadach oraz sklepie internetowym. W ten sposób wesprzecie projekty ochrony przyrody prowadzone w Bieszczadach, które są finansowane dzięki sprzedaży tej serii.

z bieszczadzkim pozdrowieniem

Andrzej Czech i Agnieszka Łopata