Premiera pomocowego piwa Ursa Syła – Moc dla Ukrainy

Od dzisiaj w bieszczadzkim browarze można nabyć specjalne piwo pomocowe o dwujęzycznej nazwie Ursa Syła – Moc. Parę tygodni temu awansem przelaliśmy 12000 zł oczekiwanego dochodu ze sprzedaży do ukraińskiego partnera Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior – znanego lwowskiego browaru Pravda – w ramach akcji “Brew for Ukraine” na zakup sprzętu, m.in. generatorów prądu i lekarstw oraz opatrunków. Dlaczego wcześniej? Bo pomoc jest potrzebna jak najszybciej, tu i teraz.

Piwo, zgodnie z nazwą (Syła czyli Moc), jest treściwe, esencjonalne, w stylu Belgian Tripel, ekstrakcie 18% i zawartości alkoholu 8%. Bazą jest oryginalna receptura ze Lwowa, ale została lekko »podkręcona« i »zaadaptowana« z bieszczadzkim charakterem. Świetną robotę robi pieprz i kolendra na umiarkowanych poziomach” – powiedziała dr inż. Agnieszka Łopata, piwowarka i właścicielka browaru.

Zmieniona została również etykieta, gdzie do flagi ukraińskiej powiewającej na rozwalającym się Kremlu dodaliśmy polską flagę i polskie tłumaczenie nazwy Syła.

Oprócz funduszy ze sprzedaży piwo Syła – Moc ma budzić nadzieję, promować współpracę polsko-ukraińską, niezależność i wolność.

Prosimy o przekazywanie dalej i rychłą wizytę w browarze! Moc jest z nami!

Piwo jest dostępne również w sklepie internetowym Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, a od jutra w ciekawszych miejscach w Bieszczadach.