Goście

Dzikie jest piękne 2017

Adam Ławnik
Fotograf krajobrazu i dzikiej przyrody, podróżnik. W poszukiwaniu światła i niepowtarzalnych kadrów przemierza najodleglejsze rejony świata – od mroźnego Spitsbergenu przez Laponię, kambodżańską dżunglę, azjatyckie pola ryżowe aż po lodowce i rozległe wybrzeża Atlantyku w Patagonii. Dużą uwagę skupia także na fotografowaniu Polski, wykonując zdjęcia głównie w parkach narodowych. W latach 2013-2016 pełnił funkcję wiceprezesa ZG Związku Polskich Fotografów Przyrody. Jest aktywnie zaangażowany w ochronę środowiska.
www.AdamLawnik.pl

Agnieszka i Włodek Bilińscy
Małżeństwo fotografów i dziennikarzy specjalizujących się w tematyce przyrodniczej i podróżniczej. Oboje ukończyli studia biologiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz studium Fotografii i Obrazowania na tej samej uczelni. Są autorami ponad 40 albumów fotograficznych o Polsce, jej krajobrazie, przyrodzie, architekturze, regionach, folklorze. Należą do grona założycieli Związku Polskich Fotografów Przyrody. Od z górą 25 lat mieszkają w Bieszczadach, o których stworzyli dwa albumy.
www.photovoyage.pl

Bartosz Dubiel
Pochodzi z Podkarpacia, obecnie pracuje i mieszka w Rzeszowie. Zawodowo związany jest z prawem, z zamiłowania i pasji – fotograf przyrody. Od 2012 r. jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody – Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego. Najczęściej fotografuje karpackie krajobrazy (przede wszystkim Bieszczady i Beskid Niski) oraz kwiaty. W kręgu zainteresowań leży także fotografia mniej oczywista, niedosłowna.
www.bartoszdubiel.wordpress.com

Damian Nowak
Pracownik Magurskiego Parku Narodowego, absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, członek międzynarodowych ekspedycji w północne rejony Rosji. W roku 2003 wyróżniony na ogólnopolskich spotkaniach podróżników (Kolosy) za wyprawę badawczą na Płw. Jamał w Rosji. Podróżował również m.in. po Mongolii, Iranie i Maroku. Popularyzator wiedzy o przyrodzie i idei jej ochrony w artykułach popularnonaukowych m.in. w National Geogaphic i Poznaj Świat. W ostatnim czasie zaangażowany również w tworzenie filmów o tematyce przyrodniczej.
www.facebook.com/wposzukiwaniudzikosci

Erik Baláž i Karol Kalisky
Erik Baláž wychował się u podnóża Tatr. W 2002 roku ukończył Studium Ekologii Lasu na Politechnice Zwoleńskiej. Już podczas studiów uczestniczył aktywnie w kampaniach Grupy Obrońców Lasu “WILK”. Celem akcji była ochrona lasów naturalnych i dużych drapieżników. Kierował, zakończoną sukcesem, kampanią na rzecz ochrony Doliny Koprowej i Cichej w Tatrach. Erik, razem z kolegami Karolem Kaliským i Jozefem Fialom, wędrował przez trzy lata wzdłuż i wszerz przez góry i lasy Karpat Wschodnich – region obejmujący tereny Słowacji, Polski i Ukrainy. Szukał nieuchwytnych wilków i innych wyjątkowych zwierząt, zamieszkujących te tereny. Pokłosiem tych poszukiwań jest cykl filmów przyrodniczych ukazujących unikalne piękno dzikiej przyrody tego regionu Europy.
www.vimeo.com/user22085480

Joanna Antosik
Z zawodu architekt krajobrazu, lecz to właśnie fotografia przyrodnicza i diaporama stały się jej wielką życiową pasją. Od roku 2012 członek Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. W fotografii interesuje ją to co małe i niepozorne. Szuka ciekawego światła, form, inspirujących detali. Bardzo lubi przyrodnicze impresje i abstrakcje. Ma na swym koncie pokazy autorskie zarówno na krajowych festiwalach fotografii przyrodniczej, jak i na zagranicznych festiwalach pokazów audiowizualnych, między innymi we Francji, Włoszech oraz w Niemczech.
www.joannaantosik.com

Katarzyna Gubrynowicz
Z zawodu artysta grafik po warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, z pasji – fotograf przyrody. W latach 2013–2016 prezes Związku Fotografów Przyrody (ZPFP). Od dziesięciu lat podróżuje w poszukiwaniu piękna dzikiej przyrody zarówno w Polsce, jak i za granicą. Główną tematyką jej zdjęć jest fotografia krajobrazu.
www.gubrynowicz.pl

Włodzimierz Stachoń
Od ponad 20 lat zajmuje się fotografią przyrodniczą i publicystyką o tej tematyce. Fotografuje głównie w południowo-wschodniej części kraju na Pogórzu Karpackim i w Karpatach. Najchętniej poświęca czas na fotografowanie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku, ponadto bardzo lubi górskie wędrówki, których plonem są zdjęcia świtów i wschodów słońca. Zdjęcia i teksty publikowane były w ponad 20 tytułach ogólnopolskich czasopism przyrodniczych, leśnych, turystycznych oraz na łamach sześciu autorskich albumów ukazujących walory przyrodnicze Ziemi Tarnowskiej i doliny Dunajca.
www.wlodzimierzstachon.pl

Zenon Wojtas
Urodzony w sercu Beskidu Niskiego, od 10. roku życia poznaje Puszczę Karpacką. Z wykształcenia biolog, pracownik Magurskiego Parku Narodowego. Specjalizuje się w monitoringu wilków, rysi i niedźwiedzi oraz żbików i ich ofiar na terenie Karpat. Fotografuje dziką przyrodę – uwiecznia zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Jego główne zainteresowania badawcze i zawodowe dotyczą biologii i ekologii drapieżników oraz interakcji między zwierzętami.
www.facebook.com/Wilcze-Góry-722610241087540

Paweł Średziński
Z zamiłowania przyrodnik. Swoją przygodę z ochroną przyrody rozpoczynał jako wolontariusz w Białowieskim Parku Narodowym. Potem działał m.in. w Północnopodlaskim Towarzystwie Ochrony Ptaków i WWF. Współpracował ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Prof. Krzysztofa Skóry w ramach projektu na rzecz ochrony ssaków bałtyckich. Obecnie wspiera społeczną inicjatywę na rzecz powołania Turnickiego Parku Narodowego i poszerzenia Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
www.facebook.com/wolfmts
www.wolfmountains.pl

Orkiestra św. Mikołaja
Lubelska Orkiestra św. Mikołaja po raz pierwszy zawita do Centrum Ursa Maior z programem “Mody i Kody”, choć z pewnością zabrzmią na scenie i hity zespołu. Muzycy Orkiestry wierni są nadal akustycznemu brzmieniu, ludowym manierom wokalnym, polskim inspiracjom. Poszukują również niekonwencjonalnych form muzycznych i brzmień, tak by grana przez nich muzyka cieszyła spore grono słuchaczy. Trzeba zaznaczyć, że zawsze są to ludowe “piosenki z tekstem”, w którym można doszukać się wielu odniesień do współczesności. Skład zespołu: Anna Kołodziej (skrzypce, śpiew), Aleksandra Bałdyga (wiolonczela, śpiew), Marcin Skrzypek (gitara, mandola, cymbały, perkusjonalia, śpiew), Bogdan Bracha (skrzypce, flety pasterskie, śpiew), Jacek Warszawa (perkusja).
www.mikolaje.lublin.pl

O niezwykłości Ursa Maior świadczą...

Wrażenia naszych gości

Fajnie mieć takie miejsca w Polsce, nie każde piwo smakuje ale to zależy tylko od osobistych preferencji ;) polecam zwiedzanie obiektu.

Ola Kamińska

Pyszne piwo, mały sklepik na miejcu nie tylko z alkoholem. Warto zapisać się na przejście po browarze i poznanie jego historii.

Joanna Głuskowska

Niesamowite miejsce, wyjątkowe na skalę krajową, a może nawet europejską... Wspaniali ludzie i dużo pyszności!

Jakub Grzeszczyk

Korzystaj z przywilejów Ursarian...

Zapisz się do biuletynu Wieści Ursarian >>>