Jak się warzy piwo w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa?

Sztuka Warzenia Piwa bez degustacji

Przez cały rok zapraszamy do sklepu przy bieszczadzkim browarze z piwami i innymi cudownymi wyrobami na wynos, wyrobami lokalnymi i wydawnictwami. Zwiedzanie części produkcyjnej browaru (znane również jako Sztuka Warzenia Piwa) jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Bar z piwami i innymi napojami oraz przekąskami i sklep na piętrze Galerii Ursa Maior Trapasz z przebogatą ofertą lokalnych bieszczadzkich wyrobów i informacją turystyczną są otwarte od 1 maja do 11 listopada.

Fot. Jacek Łopian

Czas spotkania: około 30 minut, choć zwykle się przeciąga, bo uczestnicy wpadają w ekscytację 🙂 + 15 minut film.

Cena i wielkość grupy: 60 zł/osobę, standardowe grupy od 11 do 15 osób. W przypadku większych grup dzielimy je na miejscu. Jeśli jesteście pojedynczymi wędrowcami to przyłączymy Was do którejś z grup organizowanych przez nas o określonych godzinach.  Jeśli chcecie się dowiedzieć o której godzinie prowadzone są pokazy Sztuki Warzenia Piwa prosimy o telefon po godzinie 10.00 rano, w dniu w którym chcielibyście przyjechać.

UWAGA! Powyższa cena dotyczy usługi realizowanej w godzinach pracy Ursa Maior, w języku polskim. W przypadku realizacji poza godzinami pracy lub w języku obcym prosimy o kontakt w celu ustalenia ceny. Z powodu ograniczeń czasowych jest to opcja w ulgowej cenie – bez degustacji komentowanej, ale w naszym barze można sobie kupić piwa lane w różnych ilościach (od małego 0,2 l poprzez różnej wielkości zestawy degustacyjne po duże piwa 0,4 l) lub butelkowe w sklepiku i degustować na miejscu 🙂

Z powodów ograniczeń technologicznych (wchodzimy na część zamkniętą Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa) i zwykle utrudnionej dostępności kluczowych osób, wymagane jest wcześniejsze telefoniczne lub e-mailowe umówienie się i ustalenie godziny. Prosimy o punktualne przybycie.

Rezerwacje:
E-mail: biuro@ursamaior.pl
Telefon: +48 13 461 25 10, +48 791 146 277

Zapraszamy na unikalne spotkanie – wejście do części zamkniętej Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. To właśnie tutaj warzymy prawdziwe bieszczadzkie piwo rzemieślnicze w limitowanych ilościach.

Spotkanie prowadzone przez specjalistów Ursa Maior zostanie rozpoczęte przybliżeniem surowców używanych do warzenia piw, które będzie można powąchać i spróbować. Kolejno przejdziemy przez poszczególne etapy powstawania piwa – od przygotowania powstających surowców, poprzez warzenie, fermentację, leżakowanie i rozlew do butelek i kegów. Poznacie nieznane i niepublikowane fakty z historii Ursa Maior, tajniki powstawania pomysłów na piwa i pikantne szczegóły z życia pracowników ;-). A przede wszystkim doświadczycie prawdziwej pasji i niecodziennego zaangażowania, nie do powtórzenia w żadnym innym miejscu!

Na zakończenie spotkania zaprosimy Was na wliczoną w cenę projekcję 23-minutowej wersji świetnego filmu jakmyrobimyzloto.pl o miejscu Ursa Maior w Bieszczadach. Przed i podczas projekcji będzie można nabyć piwa lane i inne wspaniałości w naszym barze. Po filmie można przejść do sklepu i galerii na piętrach oraz nabyć piwa uwarzone w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa oraz zakupić inne wyroby regionalne w sklepie Esencja Karpat mieszczącym się w budynku lub zasiąść w ogródku na zewnątrz.

Przestrogi:

– nietrzeźwym oraz odurzonym dziękujemy i zapraszamy następnym razem 🙂

– dzieci w browarze zwykle potwornie się nudzą i przeszkadzają dlatego z przykrością musimy odmówić ich przyjmowania na części produkcyjnej

– oddalanie się od grupy, myszkowanie po zakamarkach, jeżdżenie na paleciakach, rozmowy przez telefon i inne nieprzystojne zachowanie jest karane wyekspediowaniem z części produkcyjnej,

– nie zwracamy za bilety.

Sprawdź nasze pozostałe oferty zwiedzania i degustacji

Warto nas odwiedzić dla świetnego piwa i nie tylko...

Tak wyglądają degustacje

O niezwykłości Ursa Maior świadczą...

Wrażenia naszych gości

Fajnie mieć takie miejsca w Polsce, nie każde piwo smakuje ale to zależy tylko od osobistych preferencji ;) polecam zwiedzanie obiektu.

Ola Kamińska

Pyszne piwo, mały sklepik na miejcu nie tylko z alkoholem. Warto zapisać się na przejście po browarze i poznanie jego historii.

Joanna Głuskowska

Niesamowite miejsce, wyjątkowe na skalę krajową, a może nawet europejską... Wspaniali ludzie i dużo pyszności!

Jakub Grzeszczyk

Korzystaj z przywilejów Ursarian...

Zapisz się do biuletynu Wieści Ursarian >>>