Jak się warzy piwo w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa?

Sztuka Warzenia Piwa bez degustacji

Przez cały rok zapraszamy do sklepu przy bieszczadzkim browarze z piwami i innymi cudownymi wyrobami na wynos, wyrobami lokalnymi i wydawnictwami. Zwiedzanie części produkcyjnej browaru (znane również jako Sztuka Warzenia Piwa) jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Bar z piwami i innymi napojami oraz przekąskami i sklep na piętrze Galerii Ursa Maior Trapasz z przebogatą ofertą lokalnych bieszczadzkich wyrobów i informacją turystyczną są otwarte od 1 maja do 11 listopada.

Fot. Jacek Łopian

Czas spotkania: około 30 minut, choć zwykle się przeciąga, bo uczestnicy wpadają w ekscytację 🙂 + 15 minut film.

Cena i wielkość grupy: 60 zł/osobę, standardowe grupy od 11 do 15 osób. W przypadku większych grup dzielimy je na miejscu. Jeśli jesteście pojedynczymi wędrowcami to przyłączymy Was do którejś z grup organizowanych przez nas o określonych godzinach.  Jeśli chcecie się dowiedzieć o której godzinie prowadzone są pokazy Sztuki Warzenia Piwa prosimy o telefon po godzinie 10.00 rano, w dniu w którym chcielibyście przyjechać.

UWAGA! Powyższa cena dotyczy usługi realizowanej w godzinach pracy Ursa Maior, w języku polskim. W przypadku realizacji poza godzinami pracy lub w języku obcym prosimy o kontakt w celu ustalenia ceny. Z powodu ograniczeń czasowych jest to opcja w ulgowej cenie – bez degustacji komentowanej, ale w naszym barze można sobie kupić piwa lane w różnych ilościach (od małego 0,2 l poprzez różnej wielkości zestawy degustacyjne po duże piwa 0,4 l) lub butelkowe w sklepiku i degustować na miejscu 🙂

Z powodów ograniczeń technologicznych (wchodzimy na część zamkniętą Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa) i zwykle utrudnionej dostępności kluczowych osób, wymagane jest wcześniejsze telefoniczne lub e-mailowe umówienie się i ustalenie godziny. Prosimy o punktualne przybycie.

Rezerwacje:
E-mail: biuro@ursamaior.pl
Telefon: +48 13 461 25 10, +48 791 146 277

Zapraszamy na unikalne spotkanie – wejście do części zamkniętej Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. To właśnie tutaj warzymy prawdziwe bieszczadzkie piwo rzemieślnicze w limitowanych ilościach.

Spotkanie prowadzone przez specjalistów Ursa Maior zostanie rozpoczęte przybliżeniem surowców używanych do warzenia piw, które będzie można powąchać i spróbować. Kolejno przejdziemy przez poszczególne etapy powstawania piwa – od przygotowania powstających surowców, poprzez warzenie, fermentację, leżakowanie i rozlew do butelek i kegów. Poznacie nieznane i niepublikowane fakty z historii Ursa Maior, tajniki powstawania pomysłów na piwa i pikantne szczegóły z życia pracowników ;-). A przede wszystkim doświadczycie prawdziwej pasji i niecodziennego zaangażowania, nie do powtórzenia w żadnym innym miejscu!

Na zakończenie spotkania zaprosimy Was na wliczoną w cenę projekcję 23-minutowej wersji świetnego filmu jakmyrobimyzloto.pl o miejscu Ursa Maior w Bieszczadach. Przed i podczas projekcji będzie można nabyć piwa lane i inne wspaniałości w naszym barze. Po filmie można przejść do sklepu i galerii na piętrach oraz nabyć piwa uwarzone w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa oraz zakupić inne wyroby regionalne w sklepie Esencja Karpat mieszczącym się w budynku lub zasiąść w ogródku na zewnątrz.
.

Regulamin wstępu na część produkcyjną Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior:

  1. Usługa jest przeznaczona dla osób powyżej 15 roku życia.
  2. Na część produkcyjną nie mają wstępu osoby nietrzeźwe, odurzone i zachowujące się w sposób który może utrudnić prawidłowe prowadzenie usługi. Jeśli po przyjeździe grupy okaże się, że wśród uczestników znajdują się takie osoby, usługa nie zostanie przeprowadzona a opłata nie zostanie zwrócona ani zredukowana.
  3. Jeśli okaże się, że na teren części produkcyjnej weszły osoby nietrzeźwe, odurzone i zachowujące się w sposób który może utrudnić prawidłowe prowadzenie usługi (co przykładowo obejmuje ale nie ogranicza się do: oddalania się od grupy, chodzenia po szlakach technologicznych nie udostępnianych dla uczestników, prób odkręcania zaworów albo manewrowania przy innych elementach zakładu produkcyjnego, używania wózków paletowych, siadania na przedmiotach nie przeznaczonych do siadania i rozmów przez telefon albo inne urządzenia) to prowadzenie usługi zostanie przerwane a opłata nie ulega zwrotowi ani redukcji.
  4. W przypadku nieprzybycia o ustalonej godzinie organizator odmówi realizacji usługi bez zwrotu opłaty (jeśli została pobrana wcześniej) ani jej redukcji.

Sprawdź nasze pozostałe oferty zwiedzania i degustacji

Warto nas odwiedzić dla świetnego piwa i nie tylko...

Tak wyglądają degustacje

O niezwykłości Ursa Maior świadczą...

Wrażenia naszych gości

Fajnie mieć takie miejsca w Polsce, nie każde piwo smakuje ale to zależy tylko od osobistych preferencji ;) polecam zwiedzanie obiektu.

Ola Kamińska

Pyszne piwo, mały sklepik na miejcu nie tylko z alkoholem. Warto zapisać się na przejście po browarze i poznanie jego historii.

Joanna Głuskowska

Niesamowite miejsce, wyjątkowe na skalę krajową, a może nawet europejską... Wspaniali ludzie i dużo pyszności!

Jakub Grzeszczyk

Korzystaj z przywilejów Ursarian...

Zapisz się do biuletynu Wieści Ursarian >>>