Smakuj!

Marzysz o spróbowaniu niezwykłych piw z serca Bieszczad? Warzonych z sercem, uczuciem i zaangażowaniem? Na cudownej wodzie? Zdobione niezwykłymi artystycznymi etykietami, a każde piwo pełni inną, ważną misję? Jeśli jesteś w Bieszczadach to wbijaj do samej centrali Ursy! Zamów swoje ulubione piwo albo deskę degustacyjną w browarze i powolutku smakuj. Dostępne są przeróżne rodzaje piw lanych, w szklaneczkach 0.2 l, 0.3 l i 0.4 l, zestawach degustacyjnych 3 x 0.12 l i 6 x 0.12 l . Możesz poprosić o nalanie piwa z beczki do dowolnego naczynia lub naszej specjalnej Butli Ursa o pojemności dwóch litrów – idealna opcja na spotkanie z przyjaciółmi lub unikalny prezent. Możesz również kupić piwa butelkowe i poprosić o odpowiednią szklaneczkę do wypicia na miejscu. Jeśli masz czas i ochotę umów się na unikalne spotkanie z załogą Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, wyniesiesz wiele wiedzy i inspiracji z pierwszej ręki – od osób tworzących browar.

Przyjedź do Ursy - doświadcz pasji i zaangażowania!

Chcesz zabrać piwa i inne wyroby regionalne ze sobą? Nic prostszego: kupisz je na miejscu w świetnie zaopatrzonym sklepiku:

Koniecznie sprawdź unikalny sklepik Esencja Karpat

A może szukasz czegoś wyjątkowego na firmowy prezent?

Piwo na prezent

Mieszkasz poza Bieszczadami?

Zamów nasze unikalne towary przez internet

SKLEP ONLINE

Jeszcze się zastanawiasz? Sprawdź...

Dlaczego piwa Ursa są unikalne?

Piwa URSA powstają w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior – mikrobrowarze zlokalizowanym w Uhercach Mineralnych, między Leskiem a Ustrzykami Dolnymi. To browar “z krwi i kości”, zbudowany od podstaw oraz prowadzony przez właścicieli – pasjonatów. Do naszego browaru można przyjechać i zobaczyć jak wygląda, a przy okazji zrobić zakupy w “przyzakładowym” sklepie firmowym. Bieszczadzka Wytwórnia Piwa to realne, niewirtualne przedsięwzięcie.

Wszystkie piwa URSA (dotychczas uwarzone) to piwa górnej fermentacji, tzw. ales (czyt. ejls). Ales to piwa bogatsze w smaki i aromaty od lagerów (czyli piw dolnej fermentacji). Wynika to z faktu, że drożdże używane do ich produkcji, podczas fermentacji, oprócz alkoholu i dwutlenku węgla, wytwarzają inne związki chemiczne wpływające na bukiet piwa. Są to np. estry, fenole, alkohole wyższe.
Piwa URSA to nie są piwa smakowe. Wszelkie smaki pochodzą od zastosowanych surowców oraz są wynikiem pracy drożdży. Nie używamy sztucznych aromatów, syropów, olejków, czy ekstraktów. Piwa URSA reprezentują określone style piwne lub są autorskimi interpretacjami danego stylu.

Czy wiesz jak uzyskaliśmy aromaty w takich piwach jak: Ursa Megaloman, Ursa Śnieg na Beniowej, Ursa Rosa z Kremenarosa, Ursa Renegat czy Ursa Pantokrator? Otóż są one rezultatem chmielenia na zimno. Chmielenie na zimno polega na tym, że do leżakującego piwa dodaje się chmiel, który nadaje piwu świeży, chmielowy aromat charakterystyczny dla użytej odmiany lub odmian chmielu. W Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, chmiel wsypywany jest do zbiorników fermentacyjno-leżakowych od góry. Przez kilka dni opada i oddaje piwu olejki eteryczne o zapachu owoców cytrusowych, owoców tropikalnych, żywicy, ziół, kwiatów. Kilkukrotne mieszanie i podnoszenie chmielu wzmacnia aromat. W piwach chmielonych na zimno, na dnie butelki może występować zielonkawy osad. To właśnie naturalny osad chmielu, wystarczy go pozostawić w butelce podczas przelewania.

Wszystkie piwa URSA powstają wyłącznie z naturalnych składników – ziaren słodu, chmielu, drożdży i wody. Są to w 100% piwa WEGAŃSKIE – do ich produkcji nie używamy składników pochodzenia zwierzęcego, tj. miód, laktoza, karuk, żelatyna, itd.

Wszystkie piwa URSA są NIEUTRWALONE, tzn. NIEFILTROWANE i NIEPASTERYZOWANE, dzięki czemu m.in. zachowują wszystkie, cenne witaminy oraz substancje mineralne. Wymagają jednak szczególnego traktowania, czyli przechowywania w chłodnym (0-10°C) i najlepiej ciemnym miejscu. Tylko wtedy zachowają najlepszą jakość, znacznie dłużej niż data na etykiecie.

Jeżeli piwa nie są przechowywane zgodnie z warunkami opisanymi na etykiecie, nie ma gwarancji, że ich jakość nie ulegnie pogorszeniu. Wszyscy dystrybutorzy, zarówno hurtowi jak i detaliczni są zobowiązani do przechowywania piwa URSA w chłodnym miejscu.

Wszystkie piwa URSA są NATURALNIE NAGAZOWANE. Dwutlenek węgla znajdujący się w piwie, produkowany jest przez drożdże podczas procesu fermentacji. Dzięki temu jest w piwie dobrze rozpuszczony, charakteryzuje się drobnymi bąbelkami, które powoli uwalniają się podczas degustacji. Łatwo jest to zauważyć mieszając piwo w szklance czy pokalu. Dzięki naturalnemu nagazowaniu piwo jest gładsze, lepiej pijalne, a degustacji nie towarzyszy nieprzyjemne odczucie jakby nasz brzuch był wielkim balonem 😉

Piwo URSA warto jest degustować w odpowiednim szkle. Polecamy nasze firmowe pokale – ręcznie robiony, ozdobiony pomarańczową murinką oraz ten ozdobiony logiem Ursa Maior. Kształt naszych pokali dobrze gromadzi i wydobywa aromaty piwa. Co jest bardzo ważne, te szkła są niezwykle stabilne i wyważone. Zrobione są z grubego szkła, można je myć w zmywarce.
Należy pamiętać, że szkło przed nalaniem do niego piwa powinno być czyste, chłodne i najlepiej przepłukane zimną wodą. Wpłynie to pozytywnie na stabilność piany.

Zalecamy degustować piwo URSA w odpowiedniej temperaturze. Piwa lżejsze (Czarodziejska Góra, Rosa z Kremenarosa, Drapieżnik, Carynki, Śnieg na Beniowej) wymagają niższej temperatury degustacji, ok. 6-8°C. Wyższa temperatura lepiej wydobędzie smaki i aromaty z piw mocniejszych i mocniej nachmielonych (Megaloman, Dwa Misie, Wataha, Sen Bieszczadnika, Pantokrator, Renegat). Takie piwa zalecamy degustować w temperaturze ok. 10°C.
Na etykiecie każdego piwa URSA znajduje się informacja o sugerowanej temperaturze serwowania.

W związku z licznymi zapytaniami od zdezorientowanych gości, informujemy, że Bieszczadzka Wytwórnia Piwa jest prawdziwym lokalnym browarem, a produkowane przez nas piwa nazywają się URSA. Inne piwa, których nazwy nawiązują do Bieszczadów lub bieszczadzkich miejscowości lub rzek, nie są warzone lokalnie tylko produkowane na zlecenie w dużych browarach, w miejscowościach odległych o kilkaset kilometrów.
Piwa URSA są łatwo rozpoznawalne – etykiety mają charakterystyczny kształt i znajduje się na nich logo naszej firmy z niedźwiedzicą i małym niedźwiadkiem. Wszystkim, którzy nie są pewni czy piją piwo z Bieszczadów, radzimy szukać informacji o producencie na etykiecie.

A z owoców zbieranych z wiekowych bieszczadzkich jabłoni robimy

Cydr z Bieszczad

W wyniku destylacji piwa Ursa Dwa Misie stworzyliśmy unikalny

Bierbrand

O niezwykłości Ursa Maior świadczą...

Wrażenia naszych gości!

Fajnie mieć takie miejsca w Polsce, nie każde piwo smakuje ale to zależy tylko od osobistych preferencji ;) polecam zwiedzanie obiektu.

Ola Kamińska

Pyszne piwo, mały sklepik na miejcu nie tylko z alkoholem. Warto zapisać się na przejście po browarze i poznanie jego historii.

Joanna Głuskowska

Niesamowite miejsce, wyjątkowe na skalę krajową, a może nawet europejską... Wspaniali ludzie i dużo pyszności!

Jakub Grzeszczyk

Korzystaj z przywilejów Ursarian...

Zapisz się do biuletynu Wieści Ursarian >>>