URSA ESKULAP
Piwo w stylu Sweet Oatmeal Stout
Ekstrakt 14% wag., alkohol 4,5% obj.

 

URSA ESKULAP to słodki stout uwarzony z dodatkiem płatków owsianych i palonego jęczmienia. Posiada przyjemny smak i aromat słodkiej kawy espresso i mlecznej czekolady. Piwo jest bardzo pełne, z niską goryczką i słodkim finiszem. Idealne dla amatorów piw słodkich. Odradza siły witalne i umysłowe oraz przywraca kosmiczny porządek.

 

Na etykiecie króluje wąż Eskulapa, występujący wyłącznie w Bieszczadach. Jego zdjęcie zostało użyczone przez znanego przyrodnika i dziennikarza Adama Wajraka. Wąż Eskulapa jest wiązany z laską Asklepiosa i kaduceuszem – symbolami medycyny i farmacji. Łączy się to z kolei doskonale z piwem stout, którego najsławniejszym przedstawicielem jest irlandzki Guinness. Sycący napój na wyspie uważany jest za lek na słabości organizmu. Nazywa się go nawet witaminą G. Jeszcze do niedawna podawano go chorym w szpitalach. Jego picie zalecane było rekonwalescentom po operacjach i dawcom krwi. Stąd na etykiecie pojawiły się motywy kaduceusza i recept. Więc w jednej etykiecie mamy niesamowitą i harmonijną konstelację przyrody Karpat, mitologii oraz wielowątkowej tradycji.

 

Przy tworzeniu etykiety zastosowaliśmy czcionkę „odnalezioną”, o przepięknych kształtach, autorstwa znanego toruńskiego typografa Zygfryda Gardzielewskiego. Antykwę Toruńską odlano pierwszy raz w 1960 roku w Odlewni Czcionek Grafmasz w Warszawie. Produkowana była w odmianach: zwykłej, półgrubej i pochyłej. Pismo to używane było głównie do składania akcydensów, poezji i tytulariów.

 

Połącz piwo z jedzeniem

Agnieszka Łopata, piwowarka Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, dobrała do niego pasujące potrawy…

Polecamy w połączeniu z sycącymi, pikantnymi potrawami – słodkość i pełnia kontrastują ich ostrość. Idealne do serów kremowych, dojrzewających typu cheddar lub pleśniowych typu stilton. Świetnie komponuje się z deserami czekoladowymi.

 

Rekomendowana temperatura serwowania: 8-10°C.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu (<10°C).
Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane błyskawiczne, jęczmień palony, chmiel (Marynka, Williamette), drożdże.
Pojemność 500 ml, butelka bezzwrotna.

 

Sprawdź dostepność tego piwa w sklepie internetowym Ursa Maior.

O naszej jakości świadczą...

Opinie naszych klientów

Fajnie mieć takie miejsca w Polsce, nie każde piwo smakuje ale to zależy tylko od osobistych preferencji ;) polecam zwiedzanie obiektu.

Ola Kamińska

Pyszne piwo, mały sklepik na miejcu nie tylko z alkoholem. Warto zapisać się na przejście po browarze i poznanie jego historii.

Joanna Głuskowska

Niesamowite miejsce, wyjątkowe na skalę krajową, a może nawet europejską... Wspaniali ludzie i dużo pyszności!

Jakub Grzeszczyk

Korzystaj z przywilejów Ursarian...

Zapisz się do biuletynu Wieści Ursarian >>>