URSA PANTOKRATOR
Piwo w stylu Belgian India Pale Ale
Ekstrakt 15,2% wag., alkohol 5,5% obj.

URSA PANTOKRATOR dzięki precyzyjnej recepturze błogosławi nasze kubki smakowe i receptory węchowe zniewalającą mieszanką smaków aromatów. Tu wszystko jest wielowarstwowe, głębokie i niejednoznaczne. Aromatycznym odmianom chmielu zawdzięczamy nuty kwiatów, owoców cytrusowych i tropikalnych. Następnie przychodzi przyjemna i lekka słodowość, zakończona lekko pikantną i przyprawową goryczką. To dzieło belgijskich szczepów drożdży.
A co oznacza słowo PANTOKRATOR [gr Παντοκρατωρ]? To Wszechwładca. Jako rdzenni mieszkańcy Bieszczad nawiązujemy do  tutejszych wielokulturowych tradycji oraz przybliżamy współczesnym to, dziś już nieco zapomniane, słowo. Uważamy, że tradycja może twórczo mieszać się z nowoczesnością i promować dobre, chrześcijańskie postawy: opiekę nad słabszymi, duchowość i postrzeganie pozazmysłowe. Bo: “Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego poznać, bo tylko duchem można to rozsądzić.  Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, lecz sam przez nikogo nie jest sądzony, Któż więc poznał zamysł Pana tak, by Go mógł pouczać?” (1 Kor 2, 14). Jednakowoż, przy pierwszym wydaniu Pantokratora zrobiła się niezła awantura – posądzenie o obrazę uczuć religijnych. Przed prokuratorem tłumaczył się nawet Ryszard Kaja, autor grafiki na etykiecie. Był znanym malarzem, scenografem, plakacistą i podróżnikiem. W każdym razie trzech prokuratorów Rzeczpospolitej Polskiej uznało, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania w sprawie Pantokratora:-)

Połącz piwo z jedzeniem

Agnieszka Łopata, piwowarka Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, dobrała do niego pasujące potrawy…

Świetnie pasuje do dań średnio pełnych i lekko pikantnych – makaronów, zapiekanek i pizzy. Deska serów powinna składać się z gatunków dojrzałych i wyrazistych typu cheddar, gorgonzola, a także wszelakiego rodzaju serów kozich.
Na słodko świetnie komponuje się z sernikiem z owocami, keksem, ciastem drożdżowym, słodkimi naleśnikami, goframi i innymi łakociami o podobnej teksturze i smaku.

Rekomendowana temperatura serwowania: 12-14°C.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Osad na dnie butelki jest cechą naturalną.
Należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu (<10°C).
Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże.

Sprawdź dostepność tego piwa w sklepie internetowym Ursa Maior.
Kup oryginalny plakat Pantokrator.

O naszej jakości świadczą...

Opinie naszych klientów

Fajnie mieć takie miejsca w Polsce, nie każde piwo smakuje ale to zależy tylko od osobistych preferencji ;) polecam zwiedzanie obiektu.
Pyszne piwo, mały sklepik na miejcu nie tylko z alkoholem. Warto zapisać się na przejście po browarze i poznanie jego historii.
Niesamowite miejsce, wyjątkowe na skalę krajową, a może nawet europejską... Wspaniali ludzie i dużo pyszności!

Ola Kamińska

Korzystaj z przywilejów Ursarian...

Zapisz się do biuletynu Wieści Ursarian >>>