URSA PURPURAT Z BIESZCZAD
Piwo w stylu English Amber Ale
Ekstrakt 13,3% wag., alkohol 5,3% obj.

 

URSA PURPURAT Z BIESZCZAD to bursztynowe, pełne piwo nawiązujące do klasycznych, brytyjskich “ales”. Dominuje w nim słodowość, doprawiona zdecydowanym smakiem i aromatem dojrzałych pomarańczy pochodzącymi od brytyjskich odmian chmielu. Na finiszu wyczuwalna jest lekka, ziołowo-żywiczna goryczka.

 

PURPURAT Z BIESZCZAD przypomni Ci, że warto iść własną drogą, szukać prawdziwych przyjaciół i autentycznych opowieści.

 

Połącz piwo z jedzeniem

Agnieszka Łopata, piwowarka Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, dobrała do niego pasujące potrawy…

Świetnie pasuje do zapiekanych warzyw i potraw z roślin strączkowych. Idealne do potraw kuchni meksykańskiej i indyjskiej. Sprawdzi się w towarzystwie deserów takich jak naleśniki z dżemem pomarańczowym albo jabłecznik z rodzynkami.

Wypróbuj przepis Piwowarki Agi

 

Rekomendowana temperatura serwowania: 10-12°C.
Piwo niepasteryzowane.
Osad na dnie butelki jest cechą naturalną.
Należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu (<10°C).
Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.
Pojemność 500 ml, butelka bezzwrotna.

 

Sprawdź dostępność tego piwa w sklepie internetowym Ursa Maior.

 

Purpurat został ozdobiony dwoma wersjami etykiety, na których wykorzystano motywy z prac Marty Jamróg prowadzącej Jasielską Pracownię Ikon. Marta jest absolwentką Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, a pisaniem ikon zajmuje się od kilkunastu lat. Jej dzieła znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Na zlecenie Ursa Maior powstała kolekcja unikalnych, modernistycznych ikon obrazujących bieszczadzkie zwierzęta. Każda z ikon przedstawia inną, uniwersalną opowieść, a wszystkie nauczają o potrzebie dobrego traktowania zwierząt i ochronie dzikiego świata. Pierwsza etykieta w kolekcji to Niedźwiedź Mag, a druga to Jeleń na Rykowisku. Obydwie oryginalne ikony zostały wystawione na licytacji. Dochód ze sprzedaży obydwu wydań Purpurata i ikon zasila innowacyjny Fundusz Bioróżnorodności Ursa. Fundusz będzie wspierał bieszczadzkie inicjatywy służące ochronie przyrody i angażowaniu w nie lokalnych mieszkańców oraz łagodzenie konfliktów między ludźmi a zwierzętami.

O naszej jakości świadczą...

Opinie naszych klientów

Fajnie mieć takie miejsca w Polsce, nie każde piwo smakuje ale to zależy tylko od osobistych preferencji ;) polecam zwiedzanie obiektu.

Ola Kamińska

Pyszne piwo, mały sklepik na miejcu nie tylko z alkoholem. Warto zapisać się na przejście po browarze i poznanie jego historii.

Joanna Głuskowska

Niesamowite miejsce, wyjątkowe na skalę krajową, a może nawet europejską... Wspaniali ludzie i dużo pyszności!

Jakub Grzeszczyk

Korzystaj z przywilejów Ursarian...

Zapisz się do biuletynu Wieści Ursarian >>>